google-site-verification: googlec550dbe1f416acf4.html
top of page

estaDANS Bale Kursu

Akademimizde Bale eğitimi yas grupları ve katılım amaçlarına göre kısımlara ayrılır. Siz veya çocuğunuz için en uygun programımızı bulmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki bölümleri inceleyiniz. 

Minik Bale (3-4 Yaş)

Mini Bale eğitimine 3 ve 4 yaşındaki çocuklarımız kabul edilir. Bu eğitimin amacı çocuklarımıza bale dansını ve bale müziğini sevdirmek, grup koreografi hazırlıkları yapmak ve ilerleyen dönemlerde klasik bale ve müzik eğitimine onları hazırlamaktır. Küçük yaşta baleye başlayan çocukların vücut farkındalığı gelişir, ritim saymasını ve senkronize hareket etmesini öğrenir, grup dersleriyle sosyal bir birey olma yolunda emin adımlarla ilerler ve bale disiplini sayesinde erken yaşta hayat disiplinini kazanmış olur. Aynı zamanda bale çocuğumuzun sırt kas gelişiminde çok faydalı olmakla birlikte normal yaşamında dik durmasına sağlar. Mini Bale olarak adlandırdığımız bu eğitimlerimiz haftada 1 gün ve 1 saatten oluşur.

8-Great-Dance-Studios-for-Kids-in-Calgar
slider4.jpg

Hazırlık Bale (5-6 Yaş)

Hazırlık Bale eğitimine 5 ve 6 yaş çocuklarımız kabul edilir. Hazırlık bale eğitiminin amacı Temel Bale Hareketlerini, baleyi sevdirerek ve disiplin kazandırarak öğretip, kas gelişimlerini hızlandırmaktır. Hazırlık Bale olarak adlandırdığımız bu eğitimlerimiz haftada 1 gün ve 1 saatten oluşur.

Teknik Bale (7 Yaş Üstü)

Teknik Bale eğitimine 7 yaş ve üstü çocuklar kabul edilir. Bu eğitim 8 yıl sürmekte ve daha sonrasında okulumuzda 1 yıllık zorunlu staj yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Klasik Bale Eğitmenlik Diploması almaya hak kazanılmaktadır. MEB onaylı Bale Diploması ile öğrencilerimiz, özel bale kursu açma ve özel kurs ve okullarda bale eğitmenliği yapma yetkisine sahip olurlar. Genç yaşta çocuklarımızı meslek sahibi yapmak bizim için gurur verici bir duygudur. Ayrıca Avrupa ve Amerika'daki Üniversite başvurularında Bale Diploması okula kabulde büyük öncelik sağlar.

Dance-Class.jpg
Trainee-Apprentice-2011-032-e13703729981

Yetişkin Bale (Tüm Yaşlar)

Yetişkin bale kursuna başlayabilmek için geçmiş dans bilgisi aranmaz. Bütün yaşamımızda bale ve dans egzersizleri, kişinin beden farkındalığını arttırır. Duruş bozuklularının giderilmesi, vücut farkındalığı gelişimi ve sindirim sisteminin hızlanması bizi daha sağlıklı ve özgüveni daha yüksek bir birey yapar.

Ayrıca bu eğitimimize başka danslarla ilgilenip yapmakta olduğu dansa klasik balenin esnekliğini ve zerafetini katmak isteyenler, küçük yaşlarda veya daha önce bale dersi almış olup eğitimini yarım bırakmış olanlar ve hiç bale eğitimi almamış ancak yürekten baleyi sevmiş olanlar katılabilirler.

bottom of page